Správná hygiena na pracovišti


Správná hygiena na pracovišti

Věděli jste, že v průměru se za 24 hodin dotkneme až 7 200 povrchů? Jen obličeje až 522krát. Proto je důležité ve všech provozovnách vytipovat klíčové oblasti, a posílit na nich dezinfekční protokoly.⁠

Podle studie DWF z května roku 2020 až 64% pracovníků věří, že jejich zaměstnavatel má hlavní zodpovědnost za jejich bezpečnost. Proto je důležité poradit se s profesionály (s námi) o tom, jak nejlépe dodržovat hygienické předpisy ve firmě, aby Vaši zaměstnanci byli spokojení a cítili se v práci dobře. To je na oplátku investice do budoucnosti firmy, protože díky zdravým a výkonným zaměstnancům bude moci váše firma i nadále vzkvétat a prosperovat bez omezení provozu.

Jedním z rizikových faktorů nákazy mohou být i výtahy a tlačítka v nich. Kvůli vašim zaměstnancům byste je tedy měli častěji mýt a dezinfikovat, doporučujeme například rychlo dezinfekci povrchů AGOL. ⁠Dostupná v balení 750ml s postřikovačem, nebo v 5ti litrovém kanystru.⁠ Další ohniskové body jsou kliky, nářadí a tlačítka strojů - to jsou předměty, které jsou používány všemi kolegy. Měli byste tak pro jejich bezpečnost na pracovišti rozmístit dostatek povrchových dezinfekcí a Papírové ručníky, kterými mohou předměty očistit po každém použití. 

Z průzkumu společnosti Kimberly-Clark⁠ z července 2020 vyplynulo, že 79% dotázaných v továrnách/skladech/distribuci odpovědělo, že nyní má více povědomí o hygienických postupech, které nyní více řeší a hlídají i spolupracovníky, aby je dodržovali. a že pouze 31% zaměstnanců věří, že jsou hygienické postupy v závodech aktuálně v pořádku. ⁠Toto jsou velice zajímavá data, na která bychom se rádi společně zaměřili a změnili hygienické návyky na pracovišti tak, aby byli všichni v bezpečí a spokojení.

.