Profesionální čištění oken čistou vodou


Profesionální čištění oken čistou vodou

Posuňte své podnikání na další úroveň - využijte sílu čísté vody! Čištění oken čistou vodou poskytuje neuvěřitelné výsledky bez šmouh a nánosů a oproti konvenčnímu čištění nabízí i ekologické a ekonomické výhody.

Stoprocentně čistá voda pro čištění oken bez šmouh

Čistá voda je, jak již název napovídá, čistá voda. Konvenční voda z kohoutku obsahuje minerály, které mohou být po zaschnutí viditelné, například nepříjemné skvrny od vodního kamene, a proto není vhodná k čištění oken. Speciální filtrační systémy od společnosti UNGER spolehlivě extrahují minerály z vody z vodovodu, a díky tomu se na konci procesu získá stoprocentně čistá voda pro optimální čištění oken.

Čištění čistou vodou se doporučuje na obzvlášť hladké povrchy. Zpočátku se tato technologie používala hlavně k čištění fotovoltaických systémů. Čistá voda má však mnoho výhod také při čištění velkých okenních fasád. Je to proto, že běžná voda obsahuje vápno a zdrsňuje povrchy, což je zase činí náchylnými na částice nečistot. Kromě toho použití čisté vody zajišťuje čištění šetrné k životnímu prostředí, protože již není nutné používat chemické prostředky, jako jsou mýdla atd. To znamená, že povrchově aktivní látky již nekončí v odpadních vodách a není třeba je likvidovat s velkými náklady. To nás přivádí přímo k další velké výhodě čištění čistou vodou: Náklady a účinnost. 

Čistá voda má vynikající čisticí sílu. Díky svým fyzikálním vlastnostem sbírá nečistoty z povrchu. Výsledek: čistota bez pruhů bez přidání chemikálií nebo mýdla. Systémy s tyčemi napájenými vodou, jako je UNGER nLite®, se zvláště doporučují pro použití ve vyšších výškách pro bezpečný a efektivní způsob čištění bez nákladného lešení nebo zvedacích plošin.

Naprosto čistá voda je základ

Pro efektivní čištění je vhodná voda z vodovodu, protože kvalitu vody ze studny nelze nikdy zaručit. Při demineralizaci vody z vodovodu by měla mít voda ideálně hodnotu TDS 0 ppm. Voda může být použita až do hodnoty 10 ppm - v tomto případě je však vždy vhodné vyměnit pryskyřici. Také se před začátkem ujistěte, že používáte naprosto čisté nástroje. K čištění čistou vodou používejte pouze zcela čisté kartáče.

Pro dosažení výsledků bez šmouh je nezbytné správné a důkladné čištění. Pokud byl povrch dříve čištěn tradičním způsobem za pomoci chemie, mohou se na skleněné struktuře usazovat drobné částice, jako jsou povrchově aktivní látky. V tomto případě se doporučují dva až tři čisticí cykly s čistou vodou, aby se odstranily všechny zbytky. Během čištění musí být povrch skla pravidelně oplachován. Optimální množství čisté vody se použije, když se na celém panelu vytvoří souvislý vodní film.

Čištění čistou vodou: ekologické, ekonomické a ergonomické

S čisticím systémem UNGER nLITE napájenými vodou a čistým systémem čištění vody HydroPower lze čištění skla bez použití chemikálií provádět až do výšky 20 metrů - bezpečně od podlahy a bez sušení a leštění. Ve videu od společnosti UNGER je názorně ukázáno, jak vést tyče, abyste zajistili čištění bez šmouh bez velké fyzické námahy


Nejlepším způsobem, jak vyčistit okna bez šmouh, je nejprve vyčistit rámy, poté odstranit hrubé nečistoty z povrchu skla a poté zahájit čištění skla. Ve spojích a štěrbinách rámů se často hromadí špína, která by se jinak rozložila po povrchu. A jako vždy: Čistěte povrch shora dolů mírnými pohyby V.

S lakovanými, naolejovanými nebo neošetřenými dřevěnými okny buďte opatrní! Čistá voda může rozpouštět třísloviny a oleje, které znečišťují sklo. Totéž platí pro tabule z akrylu nebo plexiskla: Díky statickému náboji mohou na povrchu zůstat nejmenší částice prachu. To může během procesu čištění měkký materiál poškrábat. Použijte obzvláště měkký kartáč a hodně vody.

.