Jak na povinné testování na pracovišti


Jak na povinné testování na pracovišti

Od 26. března 2021 platí povinné testování pro firmy od deseti zaměstnanců. Toto je další krok, jak zastavit šíření epidemie a zároveň co nejméně ohrozit chod ekonomiky. Pro testování lze použít volně prodejné antigenní testy, které jsou zčásti hrazené zdravotní pojišťovnou. Níže přinášíme návod, jak správně tyto testy používat, aby byly skutečně efektivní.

Jeden ze způsobů, jak efektivně testovat zaměstnance, je výběr toho pravého testu. Pokud máte na pracovišti k dispozici zdravotníka, pak je dobrou volbou testování výtěrem z nosu, které by mělo být odborně provedeno. Ideální je zaklonit hlavu testovanému subjektu a vložit testovací tampon hluboko do nosohltanu, jak vidíte na nákresu. Tamponkem lehce otočíte, abyste nabrali vzorek a následně proces opakujete v druhé dirce. Pokud tento krok nebude proveden správně, výsledek testu je často negativní, protože nebylo dodáno dostatečné množství vzorku.

Pokud si zaměstnanci dělají test sami, vhodnější forma antigenního testu je sběr vzorků ze slin na povrchu jazyka, nebo v krku. K tomu stačí do úst nasbírat dostatečné množství slin, odběrový tamponek na povrchu jazyka podržet až 20 sekund, dokud není navlhčen a následně test vyhodnotit pomocí testovací karty. Tento způsob je pro samotestování vhodnější.

V naší nabídce naleznete antigenní test, který splňuje obě varianty odběru a jehož výsledky jsou potvrzeny mnoha klinickými studiemi (více informací v příbalovém letáku, případně na vyžádání). Testování bez problémů zvládne jak certifikovaný zdravotník, tak zaměstnanec sám doma a do 20ti minut je k dispozici výsledek.

V případě zájmu o antigenní testy nás kontaktujte na telefonním čísle 233 312 056 nebo emailem na info@koeder.cz a my Vám rádi zpracujeme individuální nabídku.


.